Türkçe Podcast Önerileri


Burası Türkiye'nin Türkçe Podcast Platformu!

Biz bu platformda podcast yayıncılarının içeriklerini daha çok dinleyiciyle buluşturmalarına katkıda bulunmak istiyoruz. Diğer taraftan bakınca, podcast dinlemek isteyenlerin hemen hemen bütün Türkçe podcast'leri burada keşfedebilmelerini amaçlıyoruz. Spotify Podcasts ya da Apple Podcasts uygulamalarında birçok türde birçok Türkçe podcast bulunabileceğini elbette biliyoruz ama sözgelimi Türkçe Podcast Dizini diye bir liste oluşturulacaksa, en kapsamlı listeyi burada bulabileceğinizi net olarak söyleyebiliyoruz.
Hal böyle olunca, özellikle aradığınız bir isim ya da kategori yoksa, yüzlerce (evet, laf olsun diye değil, gerçekten yüzlerce) Türkçe podcast arasında dinleyecek bir yayın bulmak çok da kolay olmayabiliyor. Bu bölümü de işte tam olarak bu sebeple hazırladık.

Burada asla 'En İyi Türkçe Podcast'ler' ya da 'En Çok Dinlenen Türkçe Podcast'ler' gibi ibareler görmeyeceksiniz. Türkçe Podcast Top 100 sayfamızda da ayrıntılı bir şekilde anlattığımız gibi, Spotify ve Apple da dahil olmak üzere hiç kimsenin böyle bir liste oluşturabilmesi -teknik olarak- mümkün değil. Ama çeşitli tavsiyelerle sizlere değişik seçenekler sunmaya çalışıyoruz.


Türkçe Podcast Öneri Kategorileri

Editör Önerileri


Türkçe Podcast ekibimizin editörleri her hafta size değişik kategorilerde 5 podcast yayınını kısaca tanıtıyor. Bir öncelik sıralamamız ya da listemiz yok. Bazen gündemden yola çıkarak, bazen de editörlerimizin o hafta çok dinledikleri yayınları derleyerek çeşitli öneriler oluşturuyoruz.

> Radyo Programları Podcast Önerileri
Podcast Yayıncılarına Öneriler


Kısa Kısa Podcast Önerileri


Sosyal medya paylaşımlarımızın bazılarında tanıttığımız podcast ile ilgili bir fikir oluşabilmesi için kısa kesitler hazırlıyoruz. Bizi sosyal medyada takip ederseniz zaten bu paylaşımları anında görebileceksiniz. Ama bir podcast dinlemek isteyip kararsız kaldığınızda hızlıca inceleyebilmeniz için bu kısa önerileri bu sayfada bir araya getirdik.

> Kısa Kısa Podcast Önerileri

Konuk Önerileri


Bu bölümde yayına başladığımız ilk aylarda, podcast'e ilgi duyan ama ne dinleyebileceğinden emin olmayanlara bir fikir verebilmek için çok değer verdiğimiz bazı isimlerden öneriler almak istedik. Bizim gizli bir tarafımız ya da destekleyerek öne çıkarmayı planladığımız bir isim/içerik yok. Ama yine de konuklarımızın listeleri sayesinde platformumuzda çok sesliliğin artmasını sağlamayı amaçladık. Zaman zaman bu bölüme değişik isimlerin önerilerini eklemeye devam edeceğiz.

Nilay Örnek Podcast Önerileri
> Yekta Kopan Podcast Önerileri
Ayşen Şahin Podcast Önerileri
> Can Öz Podcast Önerileri
> Kemal Ayça Podcast Önerileri


Çeşitli kategorilerden ve konuk editörlerden podcast önerilerimizi kaçırmamak için bizi sosyal medya hesaplarımızdan takip edebilirsiniz.