Çünkü...
Onu Ekşi Sözlük'teki ilk entry'lerinden bu yana takip ediyoruz. Yazdıkları ve yaptıklarının yanında, hayatına dokunduğu herkese ve her şeye etkisi öyle güçlü ki, söylediği her bir cümlenin bu kadar dikkatle takip ediliyor olması tesadüf değil. Bu yüzden, bu kadar yoğun bir tempo içindeyken onun ilgisini çekebilecek podcast'leri merak ettik.
Şimdi söz Ayşen Şahin'de.
(Yayın Tarihi: 13 Aralık 2019)


Ayşen Şahin Podcast Önerileri

Sohbet anlamında en çok Nilay Örnek'in Nasıl Olunur? podcast'ini dinliyorum. Şu an sona ermiş olsa da Mirgün Cabas ve Can Kozanoğlu'nun İlk Sayfası podcast'lerinin de tadı çok başkaydı.

Bunlar dışında hikaye ve radyo tiyatrosu tadındaki podcast'leri takip etmeyi seviyorum. Özellikle yeterince okuyamadığım haftalarda yolda dinlediğimde bir açığı kapatmış gibi hissediyorum.

Robert Crandall'ın Short Stroriess podcasti akıcı diliyle heyecanlı kısa öyküler dinlemek açısından çok keyif veriyor. Üstelik dinlerken her şeyden bir süre uzaklaştığımı hissediyorum. Anlamak için ileri bir İngilizce gerektirmiyor, dilini geliştirmek isteyenlerin de rahatlıkla dinleyebileceğini ve hikayelere kendilerini kaptırabileceklerini düşünüyorum.

1. Zamanaltı: Bir Podcast Tiyatrosu


Zamanaltı: Bir Podcast Tiyatrosu uyumadan önce dinlediğimde ilginç rüyalar görmemi sağlıyor. Öyküleri sadece okumuyor, diyalogları canlandırıyor, efektlerle gerçek bir radyo tiyatrosu sunuyorlar.

> Zamanaltı: Bir Podcast Tiyatrosu Türkçe Podcast Sayfası


2. Radyo Tiyatrosu


Radyo Tiyatrosu'nu podcast'e taşımaları TRT'nin son 20 yılda en beğendiğim işi oldu diyebilirim. Agatha Christie'den Moliere'e, Dostoyevski'den Victor Hugo'ya bir saatin altında ancak çok kaliteli içerik sunuyordu ancak temmuz gibi içerikleri sona erdi. Tadı damağımda kaldı.

> Radyo Tiyatrosu Türkçe Podcast Sayfası


3. Kalt'ın Podcast'i


KALT'ın YouTube içerikleri kadar podcast'lerini de eğlenceli buluyorum. Birbirlerinden söz çalmadan, yormadan ettikleri sohbet ve ince mizahlarıyla neşe veriyorlar.

> Kalt'ın Podcast'i Türkçe Podcast Sayfası


4. Balon Haber Ajansı Podcast


Balon Haber Ajansı da haftanın tüm sosyal medya konularını hatta tüm interneti tarayıp çok konuşulan haberler üzerine keyifli mizah üreten bir program. Can sıkkınlığını alıyor, yüz güldürüyor, üstelik bunu gündeme dair yapıyor.

> Balon Haber Ajansı Türkçe Podcast Sayfası


5. Psikiyatrist Arzu Erkan Yüce Podcast


Bunların dışında, oldukça travmatik bir topluma dönüştük. İnsanlar arasında tahammül azaldı. Artık çoğumuzun terapiye ihtiyacı olduğunu düşünüyorum. Psikiyatrist Arzu Erkan Yüce'nin podcast'leri bazı olay ve durumlara karşı aydınlanmamı sağlıyor. Çocuklarla olan ilişkimden iş yaşamındaki ilişkilere pek çok başlıkta iyi hissetmeme ve süreçleri rahat yönetebilmeme yardımcı oluyor. Bunlar dışında güncel bir durumla ilgili ne zaman bir uzman görüşü gerekse dönüp podcast'lerine bakıyorum, o başlık kesin eklenmiş oluyor.

> Psikiyatrist Arzu Erkan Yüce Türkçe Podcast Sayfası


Ayşen Şahin'i Takip Etmek İçin;

> Ayşen Şahin Twitter Hesabı
> Ayşen Şahin Instagram Hesabı


Bu Sayfalar da İlginizi Çekebilir

Türkçe Podcast Önerileri Ana Sayfa
Nilay Örnek Podcast Önerileri
Yekta Kopan Podcast Önerileri
Can Öz Podcast Önerileri
Kemal Ayça Podcast Önerileri

Çeşitli kategorilerden ve konuklarımızdan podcast önerilerimizi kaçırmamak için bizi sosyal medya hesaplarımızdan takip edebilirsiniz.