Çünkü...
Onu hepimiz çok iyi tanıyoruz. İzlediğimiz efsane karakterlerin sesi, okuduğumuz harika kitapların yazarı, takip ettiğimiz doyurucu kültür-sanat programlarının yapımcısı- sunucusu, sanal dünyanın ilk yıldızlarından biri diye başlayarak uzayan bir liste yapabiliriz. Bu bile onun önerilerini merak etmemiz için yeterli aslında.
Ama biz onu pek de bilinmeyen bir yanıyla anlatmak istiyoruz. Radyo ODTÜ'nün ilk zamanlarında henüz radyonun bütçesi bile yokken, sadece öğrencilerin heyecanına destek olmak için bir karşılık beklemeden İstanbul'da (o zamanki imkanlarla 'dat'lara) program kayıtları alıp, onları her hafta kargoyla Ankara'ya gönderip yayına yetiştirdiğini ve bunu hiç aksatmadığını hatırlıyoruz. İçinde bulunduğu her işe ne kadar saygı duyduğunu bildiğimiz için, onun sevdiği ya da önereceği podcast'leri heyecanla öğrenmek istedik.
Şimdi söz Yekta Kopan'da.
(Yayın Tarihi: 10 Ocak 2020)

Yekta Kopan Podcast Önerileri

Her şeyden önce emeğinize sağlık diyorum. Aklıma gelen 5 podcast'i sıralıyorum.

1. Socrates Podcasts


Farklı bir içerikle yola çıkarak yeni bir kulvar oluştura Socrates Dergi liderliğinde çeşitli konularda farklı yayınları bir araya getiren podcast serisi.


2. Nereden Başlasam Podcast


Daha önce 'İlk Sayfası' podcast serisini hazırlayan Mirgün Cabas ve Can Kozanoğlu bu defa farklı disiplinlerin uzmanlarıyla yaptıkları söyleşilerde bu alanların temel kavramlarını, meselelerini konuşuyorlar ve daha fazla derinleşmek isteyenler için konuklarından okuma önerileri alıyorlar.

> Nereden Başlasam Türkçe Podcast Sayfası


3. Nasıl Olunur Podcast


Nilay Örnek mikrofonu mesleklerini ustalıkla icra ettiğini düşündüğü insanlara yöneltip onlara 'nasıl olunduğunu' soruyor.

> Nasıl Olunur Türkçe Podcast Sayfası


4. Ayça ve Toni ile Ev Hali Podcast


Ayça Şen ve Toni Drosa, radyo günlerinden kalan tempolarıyla kendi deyimleriyle 'her gün her telden Türkiye'nin en organik radyosundalar'.

> Ayça ve Toni ile Ev Hali Türkçe Podcast Sayfası


5. Ünsal Ünlü Podcast


Ünsal Ünlü, gazeteciler için yeni bir akımın öncülüğünü yaptı ve 'Basın Özgürlüğü Ödülü'ne kadar uzanan bir yolculukla başka bir medyanın da mümkün olabileceğini gösterdi.Yekta Kopan'ı Takip Etmek İçin;

> Yekta Kopan Twitter Hesabı
> Yekta Kopan Instagram Hesabı

Bu Sayfalar da İlginizi Çekebilir

Türkçe Podcast Önerileri Ana Sayfa
Nilay Örnek Podcast Önerileri
> Ayşen Şahin Podcast Önerileri
Can Öz Podcast Önerileri
Kemal Ayça Podcast Önerileri

Çeşitli kategorilerden ve konuklarımızdan podcast önerilerimizi kaçırmamak için bizi sosyal medya hesaplarımızdan takip edebilirsiniz.