Çünkü...
Okumayı sevmiş her çocuğun, hayallerinin gerçek çizgisini zorlamasına cesaret vermiş bir Can Yayınları eseri mutlaka vardır. Bu bile tek başına yeterli olabilirdi. Ancak Can Öz sadece emanet aldığı yayınevini layıkıyla taşımakla kalmayıp, Socrates gibi hayranlıkla izlediğimiz bir oluşumu da başlattı. Okumaya da, bakmaya da doyamadığımız Socrates dergiyi artık podcast'leri sayesinde dinlemeye de doyamıyoruz.
O ve onun gibi düşünen 'yönlendirici'lerin Türkiye'de podcast dünyasına katkısı, daha fazla yetenekli insanın özgürce konuşabileceği platformlar bulabilmesine katkı sağlıyor, sağlayacak. Biz de o yüzden seviyor, saygı duyuyor ve fikirlerini önemsiyoruz.
Şimdi söz Can Öz'de.
(Yayın Tarihi: 6 Aralık 2019)


Can Öz Podcast Önerileri

Editörün Notu: Can Öz'ün nezaket gösterip kendi üretimleri olduğu için bu listeye eklemediğinin farkındayız ama eminiz o da 'favorileri' listesinde Socrates Podcasts'in bulunmasını isteyecektir.


1. Tottiler Messiler Podcast


Farklı Kaydet ekibinden eğlenceli bir Avrupa futbolu podcast'i bu. Uzun süredir ısrarla devam ediyorlar ve belli ki podcast işini çok severek yapıyorlar. Fritz ustayı özlüyoruz, onu da söyleyelim.

> Tottiler Messiler Türkçe Podcast Sayfası


2. Ada Sahilleri Podcast


Mert Aydın ve Alp Ulagay'ın zaman zaman uyumsuz ritimleriyle daha da keyifli hale gelen bir Premier League podcast'i. Süre konusunda da fazlasıyla cömertler. Normalde 1 saate yaklaşıyor bölümler, son bölümde 80 dakikayı vurmuşlar. İkisini de büyük zevkle dinliyorum.

> Ada Sahilleri Türkçe Podcast Sayfası


3. Nilay Örnek Soruyor, Nasıl Olunur? Podcast


Türkiye'de yapılmış tüm podcast'ler arasında en sevdiğim seri bu. Her meslekten bilinen isimlerle mesleği ve kariyeri üzerine yapılmış profil röportajları bunlar aslında. Nilay Örnek hem programlara çok iyi hazırlanıyor, hem ses kalitesi misler gibi, hem de röportajların çoğu su gibi akıyor.

> Nilay Örnek Soruyor, Nasıl Olunur? Türkçe Podcast Sayfası


4. Fularsız Entellik Podcast


Immanuel Tolstoyevski'nin zaten ekşisözlük'ten hastasıyız. Blogundaki yazıları da yalayıp yutuyorum, ama bu podcast ilaç gibi geldi. Modern dünya, bilim, felsefe alanlarında çok iyi dersine çalışmış, iyi anlatıcı bir aydının ağzından hem akıcı hem de çok lezzetli bir podcast serisi.

> Fularsız Entellik Türkçe Podcast Sayfası


5. Bazı Sahalar - İç Sahalar Podcast


Süperlig maçlarıyla ilgili istatistiki verileri de iyi kullanarak analizler üreten bir program. Zaman geçtikçe yayın ritim ve retoriklerindeki gelişmeyi izlemek de ayrıca bir sahiplenme duygusu yaratıyor insanda.

> Bazı Sahalar Türkçe Podcast Sayfası


Can Öz'ü Takip Etmek İçin;

> Can Öz Twitter Hesabı
> Can Öz Instagram Hesabı

Bu Sayfalar da İlginizi Çekebilir

Türkçe Podcast Önerileri Ana Sayfa
Nilay Örnek Podcast Önerileri
Yekta Kopan Podcast Önerileri
Ayşen Şahin Podcast Önerileri
Kemal Ayça Podcast Önerileri

Çeşitli kategorilerden ve konuklarımızdan podcast önerilerimizi kaçırmamak için bizi sosyal medya hesaplarımızdan takip edebilirsiniz.