Satori, Zen budizminde anlık derin farkındalık demek. İçinde bulunduğumuz realiteden böyle bir anlık bir çıkış kapısı gibi düşünebilirsin. Ortada bi kapı falan yok tabii… Bir metafor olarak kullanılan Bu kapıdan çıkıp satori yaşayan insanlar ,sadece bedenden yada zihinden ibaret olmadıklarını, zannettiklerinden çok daha geniş ve büyük bir varlık olduklarını kavrama deneyimi yaşıyorlar. Satori kelimesinin anlamını ve özellikle harflerin yan yana gelişinin oluşturduğu müziği seviyorum. Senin için hazırlanmış bu Podcast’e de satori adını vermeye karar vermemin sebebi, hem kelimenin sesinin güzelliğinde hem de anlamında gizli.
Podcast dediğin epizodlardan. Bölümlerden oluşur. Dilerim ki; her bir epizod bende onu hazırlarken, sende de onu dinlerken, farklı seviyelerde bir çıkış kapısı, bir satori oluştursun. Her zamankinden biraz daha farklı biraz daha geniş biraz daha farkındalık sahibi olmamızı sağlasın. Ve dinleye dinleye belki de, yaşadığın o anlık içgörüler, zaman içinde hep seninle kalan, artık sana ait olan sağlam bir anlayışa dönüşsün.
Eğer açık bir zihinle dinlersen ve buna izin verirsen neden olmasın?

Satori podcast erişim bilgileri için aşağıdaki bağlantıları kullanabilir ya da Türkçe Podcast sayfasından ayrılmadan dinlemek için alttaki bölüme geçebilirsiniz.